Szukaj:Słowo(a): programie Windows
Subforum: Oprogramowanie Wysłano: 25-02-2007, 11:51
Wyświetleń: 595
Microsoft musi zapłacić 1,52 miliarda dolarów kary za naruszenie patentów firmy Alcatel-Lucent obejmujących format MP3 - podaje serwis DailyTech
Obecny werdykt jest dopiero pierwszym rozstrzygnięciem z całej serii pozwów złożonych przez francuskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego przeciwko producentowi Windows. Gigant z Redmond zamierza wnieść apelację.

Oprócz pozwu w sprawie MP3, Alcatel-Lucent złożył też, w listopadzie zeszłego roku, siedem pozwów dotyczących naruszenia kilku patentów technologii wideo.Według wyroku sądowego Microsoft naruszył patent firmy Alacatel-Lucent swoim użyciem technologii MP3 w programie Windows Media Player. Producent Windows uważa te zarzuty za bezpodstawne, argumentując swoje stanowisko tym, że legalnie wykupił licencję na użycie MP3 od Instytutu Fraunhofera za 16 milionów dolarów.

z NewsRoomu serwisu CHIP Online
Subforum: Świat PC Wysłano: 21-12-2006, 12:38
Wiadomości: 5
Wyświetleń: 244
Jeszcze jedno pytanko .
Czy muszę mieć zainstalowaną 10? (wtej czwili korzystam z 9-tki "uaktualnionej" SP2-ką).
Drugie pytanko .
Czy przed instalacją trzeba zrobić to:
A konkretnie to:
1.
W programie Windows Media Player 10 kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje.
2.
Kliknij kartę Biblioteka i zaznacz pole wyboru Zachowaj moje klasyfikacje w formie gwiazdek jako globalne klasyfikacje plików multimedialnych.
Po zaznaczeniu tego pola wyboru klasyfikacje użytkownika dotyczące utworów są zapisywane w plikach multimediów zamiast w pliku bazy danych biblioteki. Ten proces odbywa się w tle, tak więc zapisanie klasyfikacji we wszystkich plikach multimediów może trochę potrwać.
Następny krok w tej procedurze gwarantuje, że wszystkie klasyfikacje (oraz wszystkie zmiany innych informacji o multimediach) zostaną natychmiast zapisane w plikach.
3.
Kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Przetwarzaj teraz informacje o multimediach.
Z góry dzięki za pomoc .
Subforum: Poczta Systemu Windows (Windows Mail) Wysłano: Pt 04.04.2008 15:49
Wiadomości: 15
Wyświetleń: 3324
Gdy robisz import w programie Windows Mail to kreator w przedostatnim okienku pyta: "Wybierz pola które chcesz importować:" i są tam dwie kolumny: Pole tekstowe i Pole kontaktów. Pole tekstowe to pole odczytane przez kreatora z importowanego pliku. Pole kontaktów to pole używane przez Windows Mail. Mapowanie polega na tym że kreator musi wiedzieć jakie pole z importowanego pliku bedzie przypisane do pola w programie Windows Mail. Często pola nazywają sie tak samo i kreator nie ma prolemu z dokonaniem mapowania np pole Imię mapuje pole Imię, Nazwisko mapuje na Nazwisko. Pola które kreator automatycznie dopasuje oznaczane są zielonymi "ptaszkami". Jeśli przewiniesz tą listę do dołu to odnajdziesz wiele pól ktorych kreator nie dopasował samodzielnie. Przykład to Telefondomowy, Telefonkomórkowy, Adresemail itd. W takim przypadku musisz zaznaczyć "ptaszka" przy takim polu. Pojawi się wówczas okienko "Zmienianie mapowania" w którym musisz wybrać na jakie pole w Windows Mail będą mapowane dane z pola które wybrałeś. Na przykład pole:
Adresemail trzeba zmapować na Adres e-mail
Telefonkomórkowy na Telefon komórkowy
Adresdomowyulica na Ulica(dom)
itd.

Kreator nie robi tego mapowania automatycznie z powodu ktory wymieniłem już wcześniej - w Outlook'u niektore pola nazywają sie inaczej niż w Windows Mail.

Mam nadzieje że teraz sobie poradzisz.
Subforum: Problemy z PC Wysłano: 2008-01-15, 00:36
Wiadomości: 5
Wyświetleń: 784
a wygląda to następująco

potrzebny będzie nam program "Fraps" i "Minimalizer"

podczas gry otwierasz konsole i wpisujesz /record
następnie kończysz zapisywanie komendą /stop record
następnie wpisujesz w konsolę /demo nazwa
nazwa może być dowolna
później wychodzisz z gry i wchodzisz w folder call of duty , main , demos
w folderze demos powinien być zapisany plik
kopiujesz jego nazwę a następnie otwierasz Frapsa
uruchamiasz grę , i podczas gry w konsolę wpisz /demo i wklej nazwę skopiowaną
CTRL+V , i ENTER
otwiera ci sie Demko
masz juz uruchomionego Frapsa w górnym lewym rogu powinny ci się pokazać liczby FPS
teraz naciskasz klawisz F9 i zaczyna się zżucanie dema
możesz sobie włączać i wyłączać nagrywanie klawiszem F9
do ciebie należy decyzja kiedy i jakie fragmenty ci sie podobają to je zgrywasz
gdy zgrasz otwierasz folder z Frapsem tam gdzie go zainstalowałeś i powinien być plik
demka możesz go otworzyć i przeglądnąć

"jedyną wadą frapsa jest duża objętość zajmujących plików"
zrzucony fragmovie trzydziestu sekundowy zajmuje 300 MB
przy 60 FPS-ah
wiec minuta filmu zajmie ci jak sie nie patrzy 600 MB
już nie wspomnę o godzinie
a przerobić możesz nawet w programie Windows Movie Maker
Subforum: Internet Wysłano: 2006-05-21, 18:47
Wyświetleń: 520
Microsoft powoli uruchamia wyszukiwarkę książek, swoją odpowiedź na Google Book Search. W tej chwili wydawcy i autorzy książek mogą je wysyłać do Microsoftu, możliwość przeszukiwania przez użytkowników pojawi się później w tym roku.

W programie Windows Live Book Publisher mogą wziąć udział autorzy i wydawcy. Książki trzeba wysłać do Microsoftu pocztą, gdzie zostaną zeskanowane. Microsoft nie odsyła ich ale archiwizuje. Książki muszą mieć identyfikator ISBN. Możliwość wysyłania książek w postaci elektronicznej pojawi się później. Windows Live Book Publisher Program jest darmowy zarówno dla wydawców i autorów jak i użytkowników. Książki do skanowania można przysyłać z dowolnych krajów ale muszą być w języku angielskim. Jeśli zostaną nadesłane książki wydane w innych językach będą one przechowane do przyszłego użycia. Poza tym książki nie mogą zawierać nienawiści, fanatyzmu, rasizmu i innych nielegalnych treści. Ponadto Microsoft zastrzega sobie prawo do usunięcia z bazy dowolnej książki.

Windows Live Search Books Publisher
ÂŹródło: JCXP
Subforum: humor Wysłano: niedziela, 18 listopada 2007, 16:48
Wiadomości: 10
Wyświetleń: 1796
Bill Clinton, Borys Jelcyn i Bill Gates zostali wezwani przed oblicze Boga. BĂłg powiedziaı‚ im, Äąźe jest bardzo niezadowolony z tego, co dzieje się na ı›wiecie. PoniewaÄąź jest aÄąź tak Ä˝le, postanowiı‚ za trzy dni zniszczyć ziemię. Im trzem wolno jednak wrĂłcić do domĂłw i miejsc pracy by uprzedzić przyjacióı‚ i wspóı‚pracownikĂłw o tym, co nastąpi.
Bill Clinton wezwaı‚ swĂłj presonel:
- Mam dla was dwie nowiny, dobrąi zı‚Ä…. Najpierw dobra... BĂłg istniej. Zı‚a nowina jest taka, Äąźe za trzy dni zniszczy ziemię.
Borys Jelcyn wrĂłciı‚ do siebie i mĂłwi swoim ludziom:
- Mam dla was dwie nowiny. Jedna jest zı‚a, a druga jeszcze gorsza. Ta zı‚a jest taka, Äąźe BĂłg... istniej. druga - Äąźe za trzy dni zniszczy on ziemię.
Bill Gates wrĂłciı‚ i mĂłwi swoim pracownikom:
- Mam dla was dwie nowiny, obie dobre. Pierwsza jest taka, Äąźe... BĂłg uwaÄąźa mnie za jednego z trzech najwaÄąźniejszych ludzi na ı›wiecie. Druga - Äąźe juÄąź nie musicie poprawaić bı‚Ä™dĂłw w programie Windows 95.
Subforum: FTP Wysłano: Czw Lis 20, 2008 21:23
Wyświetleń: 274
Cześć. Robię mix w programie Windows Movie Maker i tak zapisuje się w rozszerzeniu MSWMM. Jednak takiego nie obsługuje ani wrzuta, ani youtube.com.

Co zrobić, by ten mix można było wrzucić do neta ...
Subforum: Systemy Windows Wysłano: 1 mar 2009, o 20:54
Wiadomości: 6
Wyświetleń: 32
mam problem z odtwarzaniem niektórych filmów dvd w programie Windows media Player, mam dźwięk ale nie mam obrazu, mam zainstalowany ffschow a także codec 8,3 i nadal mam ten problem. więc czekam na info co mam z tym fantem zrobić. Dzięki
Subforum: Software & Hardware muzyczny Wysłano: 2008-07-21, 20:35
Wiadomości: 4
Wyświetleń: 553
sprzęcik wygląda tak:

jest modem i posiada on odbiornik do mikrofonów. mikrofony są oczywiście bez kabla,
ten modemik jest podłączony do wzmacniacza pod wejście mic.

Moje pytanie raczej by dotyczyło np. w programie windows movie maker jak zarejestrować np. śpiew i zeby go później odtworzyć (lub obojętnie w jakim programie).

Prosił bym o pomoc

z góry wielkie dzięki
Subforum: Hydepark Wysłano: 04-03-2009, 23:06
Wyświetleń: 25
W programie windows live mail (poczta systemu windows live) kontakty są zaszyfrowane (po co?, nie wiem, ale są).
Potrzebuję pomocy w odszyfrowaniu, żebym mógł ich używać jak kontaktów windowsa (pod postacią pliku). Czy ktoś wie może jak to można zrobić?

z góry dzięki za pomoc
Subforum: Problemy z PC Wysłano: 2006-07-01, 11:10
Wiadomości: 5
Wyświetleń: 784
siema wszystkim użytkownikom. Mam problem z przerobieniem demka, np. : chcę odtworzyć je w programie windows media player i nie mogę. tylko w grze mogę. nie wiem jak je przerobic.
Po drugie nie wiem jak je oprawić: jak dodac muzę i jak skrawki z tego demka wyciąć do następnego i dodawać. prosze o pomoc, mój numer gg to : 4269562

Błędy poprawiał Nemo.
I Kasia
Subforum: Na tropie nut Wysłano: 2008-11-09, 17:30
Wyświetleń: 115
witam .
mam problem z odnalezieniem tytułu piosenki.
jeżeli byłyby ktoś w stanie mi pomóc będę wdzięczna .

http://beta.wyslijto.pl/plik/48o1ygnbkq ( do sciągniecia . odtwarza w programie windows media Player )

wiem . troche niewyraźne bo nagrywane na meczu .
( lepiej słychac od 00:25 )
Subforum: Inne sprawy Wysłano: Czw Mar 20, 2008 11:39 am
Wiadomości: 4
Wyświetleń: 1576
W programie Windows w Akcesoriach można skonfigurować system w taki sposób, aby program identyfikował i odbierał sygnały telefoniczne jako fax-y. Należy tylko podpiąć kabel telefoniczny do gniazda modemu i dość prosty, ale użyteczny interfejs pozwoli zarówno odbierać jak i wysyłać fax-y.
Subforum: Poczta Systemu Windows (Windows Mail) Wysłano: Pt 14.09.2007 19:51
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 6316
Wynika z tego, że aby sprawdzać pisownię języka polskiego w programie Windows Mail niezbędne jest zainstalowanie pakietu MS Office 2003.
Jako, że od lat korzystam z darmowego Open Office, chciałbym spytać czy wystarczy abym umieścił pliki słownika w utworzonym katalogu C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\PROOF i Widows Mail automatycznie je wykryje, czy konieczne jest coś jeszcze ?
Subforum: Poradniki Wysłano: 2009-04-12, 10:19
Wyświetleń: 16
Witam , jest to mój kolejny poradnik . Dzisiaj wytłumaczę wam jak zrobić prosty filmik w programie Windows Movie Maker i Fraps .
Ja pracuje na Frapsie bez znaku wodnego bo nie lubię jak coś zaśmieca moje filmy do tego jest to pełna wersja tego o to programu Fraps FULL 2.9.4 . Ściągamy go następnie instalujemy go na wyznaczone przez nas miejsce domyślnie : C:\ProgramFiles\ ale jeśli chcesz możesz sobie inny folder docelowy wybrać . Program jest angielski , nie spotkałem się z polską wersje ale 99% osób na świecie mówi po angielsku ( mam na myśli tych co przynajmniej skończyli przedszkole). Włączamy Frapsa pokaże nam się takie okienko :

Przechodzimy do zakładki FPS i zaznaczamy funkcje Disabled , dlaczego?Ponieważ wyłącza ona pokazywanie fps'ów w grze w L-G , L-D , P-G , P-D (wyjaśnienie skrótów w legendzie ). Jeśli chcesz widzieć ile masz fpsów zostawiamy ustawienia takie jakie były .

Następnie przechodzimy do zakładki Movies , w tej zakładce podajemy folder docelowy w którym chcesz żeby zapisywał się wam film . Ponad to możemy jeszcze sobie w tej zakładce ustawić pod którym klawiszem kręcimy film a którym stopujemy lub jest taka opcja jak nagrywanie dźwięku lub nie ( to już zależy czy chcecie mieć dźwięk czy nie )
W polu Video Capture HotKey : wciskamy przycisk pod którym chcemy mieć włączanie i wyłączanie nagrywanie filmu . Resztę ustawień pozostawiamy tak jak były .
Po ustawieniu wszystkich opcji możemy przejść do nagrywania filmu. W tym celu włączamy grę np. Counter-Strike 1.6 ( lub inną grę ) podczas grania wciskamy klawisz odpowiadający za nagrywanie i stopowanie nagrywania filmu . Po tym jak nagramy to co chcemy naciskamy ponownie klawisz który ustawiliśmy za włączanie i wyłączenie nagrywania . Wyłączamy grę i przechodzimy do folderu z filmami .Jak widzicie filmy które nagraliśmy są w formacie .avi więc ułatwia nam to sprawę , pamiętajcie ,że podczas nagrywania róbcie przerwy ponieważ rozmiar filmu będzie olbrzymi .

Teraz powiem jak obrobić nasz filmik w bardzo ale to bardzo prosty sposób , w tym celu włączamy Windows Movie Maker nie pytajcie się skąd ściągnąć bo każdy kto ma windows'a przynajmniej 2000 ten program ma . Po włączeniu pokaże się nam takie okienko: Żeby wrzucić film do WMM przechodzimy do folderu z filmami i przeciągamy film do Windows Movie Maker . A stamtąd na oś filmu . Żeby dodać efekt klikamy na zakładkę pokazaną na screenie . I wybieramy efekt jaki nam się podoba i wklejamy go pomiędzy przejścia filmu. Tekst na początku i na końcu możemy ustawić w tej samej zakładce .
Po dodaniu efektów i napisów czas na zapisanie filmu , w tym celu przechodzimy do zakładki Pliki > Zapisz plik filmowy . Skrót klawiszowy : ctrl + p .
Zapisujemy w podany sposób :

Klikamy w okienku Mój Komputer następnie klikamy Dalej , wpisujemy nazwę i folder docelowy do którego mamy zapisać film . Klikamy Dalej i pozostawiamy ustawienia takie jakie są , klikamy Dalej i czekamy aż nam się zapisze plik . Następnie klikamy Zakończ i zamykamy WMM . Pozostaje nam wrzucić film na youtube.pl

Legenda:

L-G - lewa góra ekranu
P-G - prawa góra ekranu
P-D - Prawy Dół ekranu
L-D - Lewy Dół ekranu
WMM - Windows Media Player

Zrodlo: http://pgc-cs.eu/showthread.php?tid=8621
Subforum: Poszukiwania Wysłano: 14-03-2005, 14:40
Wiadomości: 3
Wyświetleń: 124
Możesz np. w programie Windows movie maker(standardowo w XP) wstawić wcześniej zrobioną klatkę. Klatkę bez problemu możesz zrobić w paincie :P
Subforum: Off Topic Wysłano: 2009-01-03, 17:19
Wiadomości: 9
Wyświetleń: 439
dzieki Busiu:)

w programie windows movie maker probowalem, tylko ze tam jedna fotka trwa dwie sek a nie 60 fotek.

pzdr.
Subforum: Hydepark Wysłano: 2008-02-12, 17:31
Wiadomości: 18
Wyświetleń: 3199
Filmik faktycznie był robiony w programie windows movie maker a która wersja hmm.... ?

Zdjęcia są oczywiście mojego autorstwa
Subforum: Oprogramowanie i Komputery Wysłano: 10.05.2005, 07:38:37
Wiadomości: 15
Wyświetleń: 927
Dobrze.

Jak wrócisz dla potrzeb edukacyjnych skorzystaj z programu Process Explorer for Windows 9x/NT/2000/XP/S2K3 Marka Russinovich-a do ściągnięcia na www.sysinternals.com
Jak go nie stosowałeś to przeczytaj pomoc.
W programie tym w Main Window w Process odszukaj osts.exe.
Następnie zaznacz go i zobacz jakie ma związane ze sobą procesy, biblioteki, klucze, pliki, foldery itd.
Zapisz raport do pliku i wyślij na Forum.
Możesz potem przetestowac użycie "Kill Process" dla osts.exe.
P.S. Domyślam się, że już wcześniej próbowałeś usunąć z HKCU/Run wpis C:\Documents and Settings\PaNki\Dane aplikacji\osts.exe.

Pozdrawiam
Subforum: Oprogramowanie i Komputery Wysłano: 06.05.2005, 21:16:17
Wiadomości: 15
Wyświetleń: 927
Witam

Zauwazylem u siebie dwa dziwne procesy ktorych nie moge do niczego przyporzadkowac a zabieraja duzo pamieci. Dbam o czystosc w kompie ,nic ostatnio nie instalowalem a antyvir nie protestuje gdy je skanuje.
Zadomowily sie w autostarcie gdy usowam je w trybie awaryjnym (pliki+wpisy w autostarcie) one i tak powracaja.
Procesy to:

userinit.exe
osts.exe

W programie RegCleaner ktorego uzywam w zakladce autostart widnieja takie wpisy dla tych procesow:

dla osts.exe:
Program: Hcoi
Sciezka: C:\Documents and Settings\User\Dane Aplikacji\osts.exe
Zaladowane z: HKEY_CU\RUN

dla userinit.exe:
Program: Lvkhqt
Scieezka: C:\Windows\System32\??erinit.exe
Zaladowane z: HKEY_CU\RUN\

Wie ktos co to jest????????????

ps.Skanowalem takze Ad-Aware6 i tez nie protestowal
ps2 mam swieze definicje
Pozdr.
Subforum: Hyde park Wysłano: 2007-10-09, 16:49
Wiadomości: 9
Wyświetleń: 418
http://speeddemosarchive....OfWar_god_21623

prosze bardzo... tylko pamietaj że czesci filmu nakręcone przez tego użytkownika który przeszedł tą grę, są chronione prawami autorskimi, wiec nie powinieneś pokazywać nic wiecej poza wstawkami filmowymi, bo gameplay jest dość rozpoznawalny

dlatego musisz obrobić te czesci w jakimś programie(Windows Movie maker albo Ulead video studio) ale zanim to zrobisz czeka cie sporo sciagania dlatego proponuje sciagać w jakości H.264 MPEG-4: bo jest dobra i nie zajmuje zbyt dużo miejsca...
Subforum: Jaki telefon wybrać? Wysłano: 2007-04-08, 19:08
Wiadomości: 44
Wyświetleń: 8095
Więcej o programie: http://www.smart2go.com.

Nie jest konieczny GPS, ale oczywiście z GPS nawigacja jest dopiero pełnowartościowa.

Program jest dostępny także w wersji POLSKIEJ, z POLSKĄ LEKTORKĄ.

Do pobierania map służy MAP DOWNLOADER, ale w razie konieczności wszystko może być pobrane z SIECI.

Jest to wersja BETA, narazie nie płatna. smart2go jest aktualnie własnością NOKII, ale program jest też w wersji na Windows Mobile (oprócz oczywiście wersji dla Symbian S60 3rd Edition - NIE MA wersji na starsze Symbiany!). Na stronie nie są wymienione wszystkie słuchawki z Symbianem S60 3rd, ale program chodzi na każdym telefonie z tym systemem.
Subforum: Oprogramowanie i Komputery Wysłano: 19.07.2005, 13:52:13
Wyświetleń: 1246
Jest taki problem znany userom win98 w pewnej wersji Outlook expressa pod win 98 po wyeksportowaniu konta do pliku *.iaf nie daje się go z powrotem zaimportować, wszystko by było okej gdyby nie to że potrzebuję hasło do jednej ze skrzynek, jako że plik nie daje sie w żadnym innym programie zaimportować nie można hasła odczytać z ***** np snad boyem - w obec tego - czy ktoś zna sposób wyciągnięcia hasła do poczty z pliku iaf?

*****************************************************
No tak. Widzę ogromne zainteresowanie problemem to dowodzi tylko jednego - że wystęuje on niezwykle rzadko. ot co.
Subforum: Gry & Komputery Wysłano: 08.02.2007 13:39:54
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 2398
Cytat:
I ja mam problem tylko innego rodzaju:/ Co jakis czas na kompie wyskakuje mi nastepujaca strona:

http://img102.imageshack.us/my.php?image=cotomr9.png

Nie mozna tego zamknac w zaden normalny sposob, tylko przez menadzera zadan:/ wie ktos moze co trzeba zrobic by sie tego pozbyc?


Ja bym zrobił tak:
Sprawdź w Menadżerze nazwę tego czegoś i wyszukaj podobną w systemie (najprawdopodobniej Windows lub System32) i wywal plik ręcznie. Wyszukaj coś o tym programie w google zanim wywalisz jakiś potrzebny plik. Pewnie ktoś miał już podobny problem. Możesz wkleić tą nazwę też tutaj, to wspólnie poszukamy
Subforum: Sieci stacjonarne i Internet Wysłano: 2006-02-25, 18:05
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 1671
Większość stacji internetowych chodzi świetnie na programie -"Windows Media Player",ale jak wiadomo nie wszystkie, więc zainstalowałem Winampa wersja5.2 ale zdarza się po tej instalacji Winampa,ze raz na około 10-15 min muzyka zawiesi się(poprostu ucichnie do zera)na ok.10sekund i znów gra przez kilkanascie minut i tak na okrągło.
Co może być przyczyną?????????????????????????
ktoś miał może taki problem?
Nie wiem co myśleć mój komp ma 128mb pamięci- może to za mało?
A może zainstalować inną słabszą wersję?
A może dokupioć pamięci RAM?
A może wadliwy Winamp( za free z netu)
Spekuluje ,bo nie mam pojęcia.
Subforum: ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej Wysłano: Pon Lut 05, 2007 9:20 am
Wiadomości: 26
Wyświetleń: 10798
Cytat:
mam od niedawna centrum multimedialne i jeszcze nie wiem jak blokować strony w programie opiekun ucznia może ktoś da mi praktycznąradę1. Wchodzisz na "Opiekuna" z poziomu administratora
2. I po kolei: Opcje/Ustawienia programu/Strony uzytkownika/Strony zabronione
3. Klikasz na zielony plusik
4. W okienku Ograniczenie dostępu wpisujesz adres strony, ktorą chcesz zablokować i klikasz na OK
5. Na wszelki wypadek zatwierdz zmiany na Windows Disc Protection (save), chociaż nie wygląda na to, aby WDP miał wpływ na "Opiekuna".
6. Wyloguj sie z administratora i sprawdz na poziomie czytelnika, czy blokada działa.
Subforum: Seria E Wysłano: 2006-08-12, 17:24
Wiadomości: 3
Wyświetleń: 1606
1) -ok, taki mam...

2) zainstalowany, ale program p2ktool nie widzi tel (zarono jak ustawie w tel "data" i "card") w programie jest tryb p2k
(a system bez niczego widzi jak ustawie w tel karta, dysk wymienny - wiec kabel chyba ok)

3) no zobacze - ale wlasnie nie wykrywa mi nic (poza windowsowym explorerem) telefonu
(sterowniki p2k zainstalowane prawidlowo - windows wykryl urzadzenie, zainstalowane sterowniki)

5) czyli nie, nie bedzie trzeba wiecej czy nie, bedzie trzeba za kazdym razem?
Subforum: Multimedia i TV Wysłano: 23.05.2008 11:07:26
Wiadomości: 14
Wyświetleń: 1660
Witam! Chcem wam przedstawić moją nową kompilację. Tak jak poprzenią robiłem ją na programie Windows Movie Marker ponieważ, na Sony Vegasie musze spędzić trochę więcej czasu Kompilacja przedstawia w skrócie zakończony już sezon ligi włoskiej w wykonaniu Juventusu. Niestety na Movie Markerze nie mozna dodawac dodawac za wiele efektow, takze podwzgledem wykonania kompilacja jest daleka od idealu, ale bardziej zalezalo mi na tym co chcialem przekazac.
link- http://www.youtube.com/watch?v=pQMgUp9OgW8
Subforum: Zaawansowane technologie Wysłano: 07.03.2007, 16:24:49
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 2295
[quote="matbar07"]Ściągnołem filmik video z końcówką pliku jsp i nie mogę go odtworzyć na żadnym programie.
Czy da śię coś zrobić ,żeby go odtworzyć.
Probowałem wielu sposobów.[/quotJak na niego kliknę to włącza mi się Windows Media Player 11. I nie można go odtworzyć.
Próbowałem coś zmienić programem FileMerger. Tez nic nie pomogło.
Typ pliku JSP.
Rozmiar 17,9KB
Ściągałem różne programy do odtwarzania video np.Media Player Classic.
A jak zmieniłem typ pliku na AVI nadal to samo.
Subforum: Internet Wysłano: Pią 19 Gru, 2003 15:02
Wiadomości: 2
Wyświetleń: 402
przedstawię swój problem:

założylem serwer www po przez panel neostrady.
w chwili obecnej używam programu windows commander by móc zarządzać tą domeną. w tym programie założyłem dwa katalogi i przeniosłem do nich zdjęcia, ktore chciałem w ten sposób udostępnić moim znajomym. pojawił się problem w takiej oto postaci:

założone katalogi w programie wincommander w powyższej domenie, jak i dodane pliki, nie są widoczne w przeglądarce www

nie wiem w czym tkwi problem, nie wiem też czy nie są założone jakieś ograniczenie w tym zakresie. w każdym razie plik index.html na stronie www może być przeze mnie modyfikowany - czyli rozumiem mogę podpiąć swoją dowolną stronę www

ale dlaczego nie są widoczne te katalogi i pliki, czy mam źle skonfigurowanego windows commandera, czy moze cośjeszcze jest nie tak?

a może neo+ nie ma możliwości udostępniania plików?
Subforum: Oprogramowanie i Komputery Wysłano: 26.09.2005, 11:30:55
Wiadomości: 3
Wyświetleń: 498
kupilem sobie wczoraj nagrywarke DVD i wypalilem 2 plytki z samymi filmami
kiedy chcialem wyswietlic zawartosc plytki okazalo sie ze nie moge jej otworzyc i dokonac przedlagu.potem odpalilem te plytke w programie PowedDVD i okazalo sie ze moge ogladac te filmy ale i tak nie mam dostepu do danych sie na niej znajdujacy.Czy ktos wie o co chodzi??moze mam jakies problem z moim windows explorerem ze nie moge zawartosci wyswietlic?? albo nagrywarki dvd tak zapisuja ze nie bede mogl tych filmow skopiowac z danej plyty??
prosze o jakakolwiek pomoc z góry dzieki
Subforum: Help Zone Wysłano: 2007-12-31, 10:50
Wiadomości: 32
Wyświetleń: 18142
Duże pingi które się nie raz pojawiają, są spowodowane także Włączoną Aktualizacją Automatyczną Systemu Windows, lub innego programu którego posiadamy. Gdy owy ping się podniesie należy wcisnąć Ctrl+Alt+Delete jednocześnie, odszukać i wyłączyć "uptade.exe" LOL.
Potem można wyłączyć spod panelu sterowania aktualizacje automatyczną i poszukać w którym programie może być także załączona taka aktualizacja, która o nic nie pyta tylko od razu ściąga pliki. Często jest to winamp, xfire, antywirus..i inne.
Subforum: Propozycje Wysłano: Wto Sty 02, 2007 5:26 pm
Wiadomości: 3
Wyświetleń: 673
Witam,
mam pytanie czy byłby ktoś zainteresowany testami darmowego programu pocztowego na urządzenia mobilne? mam tutaj na myśli głównie urządzenia z Windows Mobile.
Pytam się o opinię bo nie wiem czy jest sens aby powstawał taki projekt.

Program na wstępie potrafiłby ściagać wiadomości oraz oczywiście je wysyłać. W późniejszym etapie doszedłby anty-spam, reguły itp.

Mam nadzieję że udałoby się synchronizować wiadomości z Draco, ale to zupiełnie inna kwestia.

Myślę że realnym czasem pojawianie się takiego programu jest termin marzec - kwiecień.

Jeśli ktoś ma propozycję do funkcji takiego zawartych w takim programie to proszę o wypowiedzi.

Jak powstanie program, pojawi się nowy dział tematycznyny na tym forum jego dotyczący.
Subforum: Archiwum Wysłano: Wtorek, 12 Sierpień 2008, 21:59
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 87
Up@x2
Żaden offtop. Pytanie na temat animacji.
Otóż zgaduję że odtwarzasz na komputeże gify w tradycyjnym programie (zainstalowanym wraz z windowsem). Jeśli tak to nie ma się czym przejmować. Z gifem wszystko w porządku, tylko odtwarzanie/używanie plików w windowsowskich programach zacina jak hoojnik. Przykłady:
-gify
-filmy w windows media player zacinają i chodzą skokowo
-windows movie maker zacina jak hoojnik
(tak się dzieje przynajmniej mi)
Subforum: Forum ogólne Wysłano: 15-01-2008, 12:30
Wiadomości: 16
Wyświetleń: 1867
Cytat:
nie sciogaj tego mi po tym jak robie alt+ctrl+del to mi nie pokazuje paska procesor itd.
i emulator musze wlanczac 2 razy bo za 1 mi go wcale nie pokazuje jest tylko dzwiekA masz Windows Vista? Jeżeli tak, to byćmoże to jest problemem. Słyszałem, że z Vistą są problemy z tym programem.

EDIT:
Teraz przeczytałem trochę więcej o tym programie i okazuje się, że niektórzy mają problemy, a niektórzy nie. Nawet nie musi być to Vista. Tak więc jedni mają farta i to zadziała, a inni są pechowcami i nic im to nie da.
Subforum: Archiwum Wysłano: Wtorek, 12 Sierpień 2008, 23:11
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 87
Cytat:
Up@x2
Żaden offtop. Pytanie na temat animacji.
Otóż zgaduję że odtwarzasz na komputeże gify w tradycyjnym programie (zainstalowanym wraz z windowsem). Jeśli tak to nie ma się czym przejmować. Z gifem wszystko w porządku, tylko odtwarzanie/używanie plików w windowsowskich programach zacina jak hoojnik. Przykłady:
-gify
-filmy w windows media player zacinają i chodzą skokowo
-windows movie maker zacina jak hoojnik
(tak się dzieje przynajmniej mi)


Ale mi się nie tylko na komie odtwarza tak ale też w mozilli pytanko czy u Ciebie chodzi szybko ta animka?
Subforum: Microsoft Wysłano: Czw 03 Lut, 2005 15:37
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 668
Mozesz. Tam windows skladuje pliki tymczasowe.

Tylko drobna uwaga: wyczysc ten katalog jak nie bedziesz nic powaznego robil na kompie.
Spora grupa programow w czasie swojej pracy zapisuje tam tymczasowo wazne pliki (dotyczace np. obrabianego materialu w programie graficznym) i skasowanie ich w czasie pracy programu moze doprowadzic do straty aktualnie obrabianego materialu.
Pamietam jak kiedys robilem grafike, zminimalizowalem sobie program, wyczyscilem TEMP, zmaksymalizowalem program i zobaczylem puste okno. Cala praca ktorej nie zdazylem zapisac poszla na marne
Subforum: Draco 4 Wysłano: Czw Sty 22, 2009 10:52 pm
Wiadomości: 39
Wyświetleń: 3841
Witam serdecznie,

Jestem użytkownikiem programu od kilku lat zarówno w wersji komercyjnej jak również niekomercyjnej i zauważyłem, że od dłuższego czasu nie ma żadnych zmian w programie, kiedy można spodziewać się aktualizacji programu?

Proszę również o info na temat współpracy programu z Windows Mobile, bo chyba na dzień dzisiejszy już powinna taka wersja się pojawić. Tymbardziej, że tego typu urządzeń jest już dosyć dużo.

Proszę o jakieś info na temat planowanych zmian w kolejnej wersji oraz orientacyjnym terminie pojawienia się aktualizacji.

Pozdrawiam
Subforum: FTP Wysłano: Czw Mar 06, 2003 16:48
Wiadomości: 26
Wyświetleń: 370
Ludzie po co wam demko! ?
PPOSZPERAJCIE TROCHE PO NECIE>>> A ZNAJDZIECIE PELNA WERSJE>>> W JEZYKU ANGILELSKIM (bo ma byc tesh w polskim)
POWODZENIA W SZUKANIU

HEHEHEEH koels tutaj mnie dobiles Pewnie na Kazzie znajdziemy (l33cherskim programie) Jak sie nie znasz to nie gadaj, pewnie sadzisz rowiez ze Pelna wersje Windows Longhorma i 2003 Server na 100% znajdziemy ale w wersji rumunksiej odrazu

Na przyszlosc, najpierw posprzawdzaj na NForce albo IsoNews czy pelna wersja gry juz jest w necie, przed napisaniem takich glupo ...
Subforum: Inne Wysłano: Pon 31 Maj, 2004 10:54
Wiadomości: 11
Wyświetleń: 3823
Mam taki problem. W komp. mam 1 dysk twardy podzielony na 3 partycje. 1-systemowa 2 pozostale dane. Zaintalowac SuSE Linux9 na C i chcialem zeby mozna bylo miec 2 systemy operacyjne naraz XP i Linux. Po instalacji Linux'a okazalo sie ze skasowal mi 2 partycje z danymi i polaczyl w 1 duza partycje dla siebie. I tu moje pytanie czy da sie odzyskac z powrotem te utracone partycje, moim zdaniem dane na nich jeszcze sa tylko ze widzi sie ich. W tej chwili windows widzi tylko partycje C. W programie Partition Magic Tak pokazuje: C -normalnie; Linux swap file; a pozostale miejsca na dysku pokazuje jako Linux Ext2.
Subforum: ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej Wysłano: Sro Paź 25, 2006 20:49 pm
Wiadomości: 13
Wyświetleń: 3549
Aby zmienic tapetę na poziomie np c trzeba się zalogować jako administrator. Ja to robię tak (nie mam WDP): odpowiedni obrazek tapety wklejam na pulpit czytelnika (Mój komputer, Dysk c, documents and settings, czytelnik0...c, pulpit), potem loguję jako czytelnik i klikając prawym na obrazku daję ustaw jako tapetę. jeśli nie można uzyć prawego klawisza, to otwieram ten plik w programie graficznym oryginalnym dla Windowsa, który nie pamiętam jak sie nazywa i tam chyba w menu Plik jest "ustaw jako tapeta".
Całość jest rochę pracochłonna i już zaczynam rozumieć, po co jest Windows Disc Protection.
Subforum: ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej Wysłano: Czw Paź 05, 2006 13:36 pm
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 916
Pierwsze moje pytanie: Czy ma Pani uruchomiony program Windows Disk Protection?

Zeby usunac ikonki i dokumenty zapisane na pulpitach uzytkownikow, nalezy wejsc z poziomu administratora na pulpity uzytkownikow (ikonka "pulpity uzytkownikow znajduje sie na pulpcie m.in. administratora), nastepnie odnalezc (w Pani przypadku) Pulpit-A01, Pulpit-A02, Pulpit-A03 oraz Pulpit-A04) i usunac wspomniane ikony i dokumenty.
Po usunieciu, nalezy zatwierdzic zmiany w programie Windows Disk Protection (opis jak to zrobic znajduje sie np. TUTAJ.
Pozdrawiam
Subforum: FTP Wysłano: Pon Mar 08, 2004 15:26
Wiadomości: 1510
Wyświetleń: 103454
I mam jeszcze takie pytanko. W jakim programie te mecze się odtwarza ? Bo w Windows Media Player nie , próbowałem też w VPlayerze i nic ... Jeżeli byście byli tak mili i podali mi nazwe programu i linka do ściągnięcia , był bym bardzo wdzięczny. Vonskee dzięki za tamtego linka , ale teraz jest mi potrzebny do tego programu

Link był na osławionej już 3 stronie tego topicu:

Na stronie http://www.gryfino.pl/user.php na dole ekranu jest link do ściągnięcia real one playera GOL ...
Subforum: Jaki telefon wybrać? Wysłano: 2009-02-14, 18:13
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 319
Jeśli priorytetem jest nawigacja, to zdecydowanie weź coś na Windows Mobile. W ofercie Orange jest tego trochę: Samsungi (i900, i780), HTC (Diamond, Touch Dual, Touch Pro) i Asus 552, niestety wersja bez "w"- czyli bez wifi. Tuch Dual nie ma wbudowanego GPSa, musiałbyś więc dokupić zewnętrzny odbiornik. Z podanych modeli największy ekran ma Omnia, i to chyba dobry argument za wyborem do nawigacji.

Poza tym Orange sprzedaję większość tych modeli w opcji z pakietem nawigacyjnym: uchwyt na szybę, ładowarka samochodowa i Automapa Polska XL z licencją na rok. To dobry wybór, bo oszczędzasz na akcesoriach i programie do nawigacji.

Proponuję sprawdzić, w jakich cenach masz powyższe modele w swoim abonamencie, zawęzić wybór, a wtedy coś doradzimy.
Subforum: Oprogramowanie i Komputery Wysłano: 03.07.2005, 17:10:29
Wiadomości: 5
Wyświetleń: 699
Witam wszystkich.
Po zmianie komputera i nowej instalacji Windowsa XP pojawił się na moim PC z początku zabawny a na dłuższą metę męczący błąd. Otóż pisząc cokolwiek i w jakim kolwiek programie mogę "wklepac" polskie litery, wszystkie oprocz jednej.... Nie "wchodzi" mi literka "ci" (C z kreską). Kombinajacha Alt+c zupelnie nic nie daje. W czym może by problem? O tyle jest to dziwne że pozostałe pol;skie znaki działają, a w panelu sterowania mam nastawiony język "Polski(programisty)". Dziękuję z góry za pomoc.
Subforum: Problemy Wysłano: 10.05.2009 (N) 14:25
Wiadomości: 6
Wyświetleń: 88
Cytat:
Ok, ustawiłem wszystko tak jak mówicie, i teraz:
Kod: Zaznacz całyNie można wysłać lub odebrać wiadomości na koncie O2 (traktor93). Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności.

Serwer: 'poczta.o2.pl'
Identyfikator błędu w programie Poczta usługi Windows Live: 0x800CCC0F
Protokół: POP3
Port: 995
Zabezpieczenie (SSL): Nie


A próbowałeś już z włączeniem/wyłączeniem bezpiecznego połączenia (SSL)? Bo widzę, że masz wyłączone. Niektóre serwery wymagają tego
Subforum: Outlook Express Wysłano: Śr 03.01.2007 11:35
Wiadomości: 2
Wyświetleń: 3410
1. Problem dotyczy książki adresowej w programie Outlook Express?

2. Masz na tym komputerze zainstalowany także program Microsoft Outlook 2000? Jeśli tak, to zobacz:
OLEXP: Udostępniona Książka adresowa Windows nie wyświetla kontaktów

3. Sprawdź, czy masz zainstalowaną poprawkę KB911567. Jeśli tak to postąp zgodnie z procedura opisaną tutaj:
Komunikat o błędzie jest wyświetlany podczas otwierania Książki adresowej Windows lub programu Outlook Express po zainstalowaniu zbiorczej aktualizacji zabezpieczeń 911567 (MS06-016)
Subforum: Problemy Wysłano: 10.05.2009 (N) 13:34
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 109
Witam. Formatowałem komputer, eksportując wiadomości email za pomocą udostępnionej funkcji w programie Poczta Windows. W chwili obecnej nie mogę zaimportować wiadomości, ponieważ wymagana jest wersja programu Windows Mail 7, a ja mam 6. Próbowałem kilkanaście razy już przeszukiwać windows update, aby zaktualizować windows mail do wersji 7, ale nie mogę znaleźć aktualizacji. Wszystkie, które system oferował zainstalowałem, jednak poczta nadal jest w wersji 6. Czy macie może sposób na rozwiązanie tego problemu??? Pozdrawiam.
Subforum: Problemy Wysłano: 10.05.2009 (N) 9:25
Wiadomości: 4
Wyświetleń: 41
Witam,
Od momentu instalacji Windows Vista, mam problemy z odtwarzaniem filmów innego formatu niż .avi.
Zawsze korzystałem z aplikacji CinemaPlayer (Win XP), natomiast na Viście zaczęły się problemy.
Próba przewinięcia filmu w tym playerze kończy się zawieszeniem programu (nie ważne jaki film i format, .avi, .wmv, każdy format się wiesza).
Tak samo jest w playerze VLC media player. Problemu nie ma w SubEdit, ale on odtwarza mi tylko i wyłącznie format .avi! (nie wiem co już robić aby format .wmv uruchomić na tym programie).

Kodeki:
K-Lite (instalowałem wszystko to samo co na Win XP, na którym wszystko działa).

Proszę o pomoc.
Subforum: Problemy Wysłano: 10.05.2009 (N) 8:40
Wiadomości: 6
Wyświetleń: 88
Jak w temacie. Widziałem na forum podobny wątek, ale nie dotyczył poczty o2.
Oto moja konfiguracja:
Pocztę przychodzącą obsługuje serwer POP3
Poczta przychodząca: pop3.o2.pl
Poczta wychodząca: smtp.o2.pl

Błąd:

Kod: Zaznacz całyŁączenie z serwerem nie powiodło się.

Temat 'dobre_programy'
Serwer: 'smtp.o2.pl'
Identyfikator błędu w programie Poczta usługi Windows Live: 0x800CCC0E
Protokół: SMTP
Port: 465
Zabezpieczenie (SSL): Nie
Błąd łączy: 10060
Subforum: Outlook Wysłano: Pn 22.01.2007 20:46
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 4740
Nie znam dokładnej odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje. Ale spróbowałbym wyedytować bezpośrednio pliki z podpisami poza Outlook'iem. Przejdź do folderu:
C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Microsoft\Signatures
gdzie <user>, to nazwa użytkownika systemu Windows. Znajdziesz tam 3 pliki odpowiadające każdemu Twojemu podpisowi. Nazywają się tak samo, jak podpis w Outlook'u i mają rozszerzenia TXT, HTM, RTF. Wyedytuj w zewnętrznym programie pliki HTM i RTF i sprawdź, czy to coś pomoże.

Pytanie pomocnicze: a gdzie czcionka jest zamieniana? Na Twoim komputerze, gdy tworzysz wiadomość, czy po stronie odbiorcy?
Subforum: Poczta Systemu Windows (Windows Mail) Wysłano: Pt 25.05.2007 22:16
Wiadomości: 3
Wyświetleń: 3891
witam wszystkich na forum

krótki opis sytuacji:

jest stary komputer z win xp i programem outlook express w wersji 6.00.2900.2180 , w programie są zrobione dwa odrębne konta użytkowników, każde zabezpieczone hasłem
i nowy komp z systemem windows vista home premium i programem windows mail

w jaki sposób przenieść pocztę (wiadomości + ustawienia kont + książki adresowe) ze starszego kompa na drugi nowszy?

niestety opcja "eksportuj wiadomości" w OE nie działa, dostaję tylko komunikat "nie można przeprowadzić eksportu, wystąpił błąd przy inicjowaniu MAPI"

nie pomaga też skopiowanie całego katalogu outlooka na nowszego kompa i wskazywanie go w kreatorze importu wiadomości windows maila - program twierdzi że widzi żadnych odpowiednich plików ??
Subforum: Poczta Systemu Windows (Windows Mail) Wysłano: Wt 27.01.2009 22:44
Wiadomości: 9
Wyświetleń: 94
Cytat:
Przycisk do tworzenia grupy kontaktów znajduje się w KATALOGU x:\users\%userprofile%\contacts\ . Na pasku będzie przycisk "nowa grupa kontaktów" W programie Windows Mail moża utworzyć tylko poprzez "płot" tzn. tworzymy nową pocztę > klikamy na
[DO:] > i tu na liście pod prawym myszy mamy [Nowy]> kontakt i grupę
kontaktów ....... tworząc nową pocztę mogę dodać poprzez [DO:] jedynie nowy kontakt. nie ma możliwości dodania nowej grupy kontaktów...
Subforum: Poczta Systemu Windows (Windows Mail) Wysłano: So 03.01.2009 00:55
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 120
Witaj loniaa,

Sorry że tak późno odpisuję ale wiesz Święta...

Do rzeczy.
1. Czy korzystasz tylko z jednego konta mailowego w programie Poczta systemu Windows czy z kilku różnych kont. Jeśli z kilku to czy problem dotyczy wszystkich kont czy tylko jednego?
2. Czy problem dotyczy wszystkich maili - każdy jeden się dubluje?
3. Rozumiem że za każdym razem gdy program sprawdza czy są nowe wiadomości przychodzą te które już otrzymałaś - tak?
4. Czy odbieranie/wysyłanie poczty kończy się sukcesem i krótko trwa?
5. Czy nie pojawiają się żadne błędy, program nie wyświetla żadnych komunikatów?
6. Dotyczy to tylko twojego konta użytkownika w Windowsie czy inni domownicy (lub pracownicy w firmie) też mają taki sam problem z programem Poczta systemu Windows?
Subforum: Outlook Wysłano: Pn 28.04.2008 09:27
Wiadomości: 16
Wyświetleń: 3037
Witam!

Powracam do tematu, gdyż nie udaje się zaimportować bazy.
Opiszę, co robię po kolei:
- w programie CodeTwo Outlook Export wybrałam wszystkie dostępne pola do eksportu,
- w opcjach eksportu ustawiłam separator pól na średnik, a kwalifikator tekstu na cudzysłów,
- w powstałym pliku dokonałam stosownych zmian,
- zmodyfikowany plik zapisałam jako CSV (rozdzielany przecinkami),
- w progranie outlook wybieram Plik | Importuj lub eksportuj | Import | Wartości rozdzielane przecinkiem (Windows) | wybieram plik, wskazuję miejsce docelowe, przechodzę do wyboru pól i w tym momencie nie wiem co dalej, bo nie mogę przyporządkować pól.
Subforum: Outlook Express Wysłano: Pn 10.12.2007 12:34
Wiadomości: 4
Wyświetleń: 1115
Mam dziwny problem.

Na komputerze z windows 98 i outlook express 6 nie mogę wysłać poczty z naszego lokalnego serwera pocztowego, odbiór jest bezproblemowy (pop3 z ssl i smtp z ssl). Myślałem, iż być może to coś nie tak z samym kontem użytkownika, jednak jego usunięcie i założenie na nowo nie pomogło. Również założenie innego testowego konta nie dało efektu - problem nadal występował. Testowe konto działało bezproblemowo na innym stanowisku z outlookiem 2002 i win xp. Tak więc przyczyna tkwi w samym programie pocztowym.

OE zgłaszał następujący błąd:

Na zrzucie ekranu widać komunikaty błędu zgłaszane przez konto właściwe i testowe.

Niestety na problematycznym stanowisku win 98 musi pozostac do konca stycznia przyszłego roku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Subforum: Hack, bugs & wirs Wysłano: 2004-11-20, 16:52
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 639
Cytat:
Secunia poinformowała o poważnej luce wykrytej w zyskującym coraz większą popularność programie do rozmów głosowych Skype. Luka została zaklasyfikowana jako wysoce krytyczna i dotyczy ona wyłącznie użytkowników systemu Windows.
Atakujący może wykorzystać lukę, wysyłając do użytkownika odpowiednio spreparowany łańcuch znaków większy niż 4096 bajtów, powodując błąd przepełnienia bufora (buffer overflow) i umożliwiając wykonanie dowolnego polecenia w systemie ofiary.

Podatne na błąd wersje to 1.0.*.95 do 1.0.*.98.
Użytkownikom programu Skype zalecamy natychmiastową aktualizacje oprogramowania można ją pobrać stąd. [źródło: Secunia]Już mnie zaczynają denerwować coraz to nowe dziur znajdywane wszędzie chyba przestane czytać i umieszczać tutaj takich informacji, bo rozstrojenia nerwowego dostane
Subforum: System operacyjny Windows 7 Wysłano: 05.05.2009 (Wt) 19:40
Wiadomości: 2
Wyświetleń: 116
Kroki te muszą być wykonane pod systemem Windows Vista lub Windows Server 2008, gdyż tylko te systemy radzą sobie z partycjonowaniem pamięci flash.

Po włożeniu pendriva do portu USB w programie diskpart należy wykonywać kolejno następujące polecenia:
list disk (odczytać numer dysku wymiennego - bardzo ważne, pomyłka może spowodować utratę danych na innym dysku!)

select disk 1 (gdzie 1 jest numerem dysku USB)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32
assign
exit

Teraz pozostaje już tylko skopiować zawartość płyty instalacyjnej bezpośrednio na pendrive.

W biosie należy ustawić bootowanie z urządzeń USB.

Instrukcja pochodzi stąd: http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx ... +winpe+2.0
Sam w ten sposób instaluję W7.
Jest to bardzo proste.
Subforum: Obróbka Foto, Audio, Video Wysłano: 27 Mar 2009, 21:15
Wyświetleń: 84
Otóż chcę nagrywać dźwięk z pianina stage piano Yamaha na komputer:)

Podłączam do karty dźwiękowej w kompie, a w pianie do Aux Out, wszystko jest dobrze kiedy gram to w głośniczkach na kompie słychać ładnie dźwięk:)

Ale kiedy chcę to nagrać w programie audacity po odtworzeniu nagrania słychać szum ;/
Ale spróbowałem nagrać za pomocą tego rejestratora dźwięku który jest już przy windowsie i tam już dźwięk jest b.dobry
Czyli to wina audacity? Jaki inny program polecacie o podobnych możliwościach jak audacity. Potrzebuję oczywiście nagrywania:) obróbki audio,wycinanie i zapisania formie mp3
Subforum: System operacyjny Xp Wysłano: 29 mar 2009, o 13:20
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 32
Czasami po odinstalowaniu wielu programów zostają wpisy na liście Dodaj Usuń programy w programie Panel sterowania i nie można ich skasować. Z pomocą przychodzi wejście do rejestru:

Start -> Uruchom -> regedit

A następnie odnalezienie wpisu programu który zalega oraz jego usunięcie:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS/CURRIENTVERSION/ UNINSTALL

Czasami to nie jest łatwe ale warto się kierować wartością pozycji: DisplayName

Innym sposobem usunięcia wpisu jest posłużenie się programem Ccleaner.

Program uruchamiamy oraz przechodzimy na zakładkę Narzędzia, odszukujemy wpis oraz go usuwamy
Subforum: Mam problem, ale nie wiem z czym Wysłano: Czw 10 Kwi, 2003 19:18
Wiadomości: 2
Wyświetleń: 640
Od samego początku tzn.od złożenia dzieją mi sie dziwne rzeczy:
1.Zmieniają mi sie ustawienia w biosie tzn
-zegar na pulpicie
-nie trzyma zalozonego hasła
-taktowanie procesora z 1600+ zmienia sie na 1050
-wymienilem bateryjke na plycie oraz abdejt biosu zrobili mi magicy w servisie.
2.Przy kopiowaniu plikow z partycji na partycje czasami przy włączonym jakims programie czasami bez niczego:
zawiesza mi sie komputer wyskakuje niebieski komunikat na pulpicie:
pojawl sie problem system windows został zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
i dalej takie tam zeby odinstal.programy albo zaktualizwoc..
na koncu informacje techniczne:
***STOP: 0x00000000A (0x86EE3B60,0x000000002,0x00000000,0804F7866)
MAm:
plyta ECS K7S5A
procek athlon 1600+
256 SDRAM taktowany na 266
grafika GF2MX400TVAUT
60 Segate BArakuda
Prosze o pomoc i z góry dzięki!
Niektórzy mówią aby zmienic pamiec na DDRAM a inni ze plyte
Co Wy na to
Pozdrawiam!
Subforum: Różne Wysłano: 2005-05-02, 00:38
Wiadomości: 17
Wyświetleń: 3788
kiedys dluzszy czas obserwowalem jak kolega informatyk, ex-fanatyk linuksa, dzis juz niefanatyk, przez 20 minut "przegladal" zdjęcia przesłane emailem. procedura oczywiście była bajecznie prosta. trzeba bylo wyszukaę w pliku email poczatek zalacznika jpg i jego koniec. potem wkleic to do pustego pliku, zmienic rozszerzenie na .jpg i otworzyc w jakims nieludzko egzotycznym programie do przegladania zdjec. "zaiste" - pomyslelem - "to taki prosty system, ze nawet nie bede sobie nim zawracal glowy od razu naucze sie czegos skomplikowanego".
kazdy system ma swoja "filozofię":
- mac os: "człowiekowi nie są potrzebne palce poza wskazującymi".
- linux: "czlowiekowi wystarczy klawiatura i znajomośę 3-literowych skrotow".
- windows: "człowiekowi wystarczy 200 klawiszowa klawiatura i 15 przyciskow myszki".
w macosie szlag mnie trafiał jak po raz 500 popełniałem ten sam błąd - chciałem wcisnąc prawy klawisz myszki.
w linuksie opadały mi ręce, bo wiedziałem ze to sie da zrobię tylko nie znałem ani jednego skrótu.
w windows opadaja mi ręce i trafia mnie szlag kiedy widze ze 90% czasu tworcy oprogramowania spedzili na tworzeniu skorek i wodotryskow.
Subforum: Outlook Wysłano: Pt 07.09.2007 13:37
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 804
Witam,
problem jest nastepujący: mam dwa komputery połączone w sieci lokalnej. Na komputerze A jest zainstalowany pakiet Office 2003 Professional, na nim uruchomiona jest usługa serwerowa bazy SQL oraz znajduje się baza danych programu MS BCM, którą chcę udostępnić komputerowi B. Baza jest zarządzana poprzez MS SQL Manager 2005. Na komputerze B mam pakiet Office 2003 Small Business Edition - wersje programów na obu komputerach są identyczne, różnią się tylko nazwą, zatem mamy tu Outlook SP1 (11.6359.6360) oraz BCM SP1 (2.00.4324.00) na A i B. Na komputerach nie działa zapora systemu windows ani żadna inna nie jest włączona. Z prawami admina na komputerze A udostępniłem bazę użytkownikowi komputera B (również z prawami admina). Pomimo, że na komputerze B baza BCM jest widoczna, nie mogę uzyskać do niej pełnego dostępu - tzn. komputer B jest do niej podłączony, ale nie może z niej korzystać. Mam nadzieje, że napisałem to w miare zrozumiale. Dodam, iż wszelkie próby rozwiązania tego problemu, które znalazłem w pomocy sys. oraz na stronie Microsoft, kończyły się niepowodzeniem. W programie SQL Manager 2005 użytkownik B ma wszelkie prawa dostępu do bazy i jej modyfikacji. Komputery pracują na Windows XP SP2.
Subforum: Montaż wideo i komputery Wysłano: 2008-06-22, 20:41
Wiadomości: 9
Wyświetleń: 856
Cytat:
... moj komp byl u bardzopowaznego informatyka i stwerdzil ze wszystko jest ok.


Dobrze Ci powiedział Najrad że to jeszcze nic nie znaczy, bo ten informatyk pewnie nie był specjalistą od montażu filmów. Ja też nie jestem specjalistą od Pinnacle, ale ponad 5 lat z Pinnacle 8 + forum, czegoś mnie jednak nauczyło więc do dzieła, powinno być tak:
Wersja 9,3
Dwa dyski twarde
Rozłożenie na nich miejsca do przechwytu na drugim - niesystemowym dysku, a miejsca na pliki wynikowe renderingu na przykład z powrotem na pierwszym
Dobra karta graficzna
Windows z SP1
WMP wersja najwyżej 9 o ile dobrze pamiętam
Wyłaczenie renderowania w tle, zamiana mp3 na WAV, nie klikanie w programie, zanim nie skończy poprzedniej czynności...
Zero obcych kodeków a tym bardziej paczek, dozwolone są Divx, Xvid i Huffyuv
Zasilanie i wentylację komputera to wiem że masz dobrą, coś w końcu ten informatyk sprawdził, nie?
Podlicz ile rzeczy się nie zgadza u Ciebie i będziesz wiedział czemu się wiesza .

EDIT Czasem, to jednak Pinnacle ma się "prawo" powiesić
Subforum: Oprogramowanie Wysłano: 08-06-2006, 12:04
Wyświetleń: 664
Microsoft udostępnił darmowy program pod nazwą Microsoft Scoreboard, który umożliwia śledzenie wyników rozgrywek Mistrzostw Świata w piłce nożnej.Za jego pośrednictwem kibice uzyskują dostęp do najświeższych wiadomości, mogą
na bieżąco obserwować sytuację w grupach, wyniki poszczególnych meczów
oraz harmonogram spotkań. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej dla legalnych użytkowników systemu Windows.

Program uaktualnia dane za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu wyniki spotkań mogą być podawane w czasie rzeczywistym. Użytkownik dodając do aplikacji zakładki RSS (Really Simple Syndication) może śledzić najnowsze doniesienia prasowe z boisk. Okno Wyników w programie pozwala przejrzeć wyniki meczów poszczególnych drużyn, zawiera również dodatkowe informacje o każdym zawodniku podane w małej ikonce obok każdego z graczy.

Aplikację można pobrać ze strony: http://www.microsoft.com/...f6-a34c6435fec0

źródło www.wirtualnemedia.pl
Subforum: Montaż wideo i komputery Wysłano: 2008-07-17, 19:45
Wiadomości: 5
Wyświetleń: 313
Cytat:
. VOB bóźniej w MediaCoder na MPEG 720x576
2. zgrałem z pliku MPEG
3. Pentium 4 2,4GHz, 1 GB RAM, NVIDIA GeForce Ti 4200, HHD 80 GB, Windows XP


O ile Cię zrozumiałem, to wyciągałeś pliki VOB z płyty DVD nagranej w kamerze. Tak powinieneś zrobić. Nie wiem nadal jakiego używasz programu. Podejrzewam, że Adobe Premiere Elements. Jak się mylę - to mnie sprostuj.
Jeżeli masz taki program to po prostu bezpośrednio z płyty ściągasz pliki VOB, umieszczasz na linii edycyjnej i montujesz, dodajesz napisy itd. a na koniec eksportujesz do pliku jaki Ci pasuje. Wybór jest w tym programie naprawdę duży.
Przyznam, że nie rozumiem po co kodowałeś pliki VOB na MPEG 2, przecież to to samo. Wystarczy zmienić nazwę pliku z VOB na MPEG i już inne programy je czytają.
Jeżeli pliki VOB zgrywasz innym programem - to Premiere Elements je przyjmuje i pozwala na montaż. Musisz jednak otworzyć nowy projekt nie w DV, lecz np HDV - wtedy łatwiej się pracuje - bez zacięć. Komputer masz do takich plików słaby, ale od biedy można coś zrobić. Nie wiem jaki masz dysk twardy - jak szybki: 5400 czy 7200 obr.
Proszę nie pisz tak chaotycznie, bo trudno zrozumieć, co chciałeś przekazać i co zrobiłeś. Trzeba się domyślać, a to nie pozwala na udzielenie Ci skutecznej pomocy.
Subforum: Problemy z PC Wysłano: 2007-07-24, 22:49
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 727
Witam, mam problem z odtwarzaniem filmów.
Zarówno te ściągnięte jak i te zgrane z płytki czy te w formacie mov, wmv czy avi, niechcą się z diabli odtworzyć w jakimkolwiek programie, przykładowo: mam ściągniety filmik "On Going War" w formacie wmv., próbuje go odtworzyć go w Winamp'ie, nie działa. No to Windows Media Player, też nie, Real Player, też nie, DVD Power, nie nawet Quick Media Player nie chce odtworzyć. Nie wiem co robić, przeskanowałem kompa programem anty-wirusowym i nic nie znalazł. Nic nie rozumiem, filmik nieuszkodzony (no bo jak by wszystkie filmiki i nie tylko z neta były uszkodzone), format ok, programy działają (Winamp odtwarza muzykę) i... no właśnie nic! Czarny ekranik i leci tylko dźwięk. Sprawdzałem w ustawieniach, ale tam też ok. Co zrobić? Bardzo bym prosił o pomoc bo ten problem mnie już troche (2 miechy) irytuje bo nic se nie moge na kompie obejrzeć... nie no może tylko filmy niektóre z płyty, ale nie kapuje dlaczego te które są zgrane na dysk nie chcą sie odtworzyć. Z góry thx za pomoc.
________
./ Pozdro \.
|________|

Ostrzeżenie za błędy. Od pół roku Cię gnębię, więc chociaż dla św. spokoju mógłbyś pisać poprawnie. ale skoro nie - to nie.
Kasia
Subforum: Montaż wideo i komputery Wysłano: 2008-06-09, 08:55
Wiadomości: 5
Wyświetleń: 637
Ulead wczytuje bez problemu obce pliki mpeg. W sumie to bardzo dobry program, ale:
1. producent zaprzestal jego produkcji, co sprawia, nie wykorzystuje on procesorow wielordzeniowych.
2. Nie dziala po Vista (choc sa sposoby do zmuszenia go do tego)
3. Stabilnie dziala wylacznie z XP SP1, kolejne SP-aki windows skutecznie zdestabilizowaly prace Media Studio na niektorych konfiguracjach sprzetowych (a jak wspomnialem wczesniej, uaktualnien programu juz nie bedzie)

Jesli potrzebujesz programu do domowej obrobki to proponuje Ulead Videostudio 11 plus (lub zaczekaj na 12-tke, ktora pojawi wkrotce). Jest to program znacznie uproszczony w stosunku do MediaStudio, ale juz aktualny, obslugujacy wiekszosc dostepnych formatow, procesory wielordzeniowe, viste. Doskonale radzi sobie z plikami mpeg, gdyz byl pisany z uwaga na obsluge kamer z dyskiem i kart TV.

Jesli jednak poszukujesz zaawansowanego programu to moze sony vegas pro? Wedlug mnie sony ma bardzo zblizona "filozofie" do MediaStudio a jednak jest nowoczesny. Nie wiem jak w tym programie obsluga mpeg2 - trzeba popytac uzytkownikow programu.
Subforum: Internet Wysłano: Sro 18 Sie, 2004 11:59
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 996
W sieci coraz więcej ataków typu DoS. Na pr0 hakerów nie ma rzeczy niemożliwych, złamią każde zabezpieczenie. Ale my możemy się obronić przed atakami lamerów i amatorów, którzy czychają na nasz komputer z gotowymi hakerskimi świństwami.

1. Otwieramy Edytor Rejestru poleceniem: regedit i otwieramy kolejne klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE => SYSTEM => CurrentControlSet => Services => Tcpip => Parameters.

Aby podnieść odporność systemu na ataki typu DoS dodamy nowe watości do klucza Parameters. Oto jak to zrobić:

Nowe klucze:

SynAttackProtect | 2 |

Włącza funkcję która chroni przed atakami SYNflood.

TCPMaxConnectResponseRetransmissions | 2 |

Po 2 nieudanych próbach kontynuowania łączności z hostem system zamyka porty, na które nie przychodzi odpowiedź.

TCPMaxHalfOpenRetired | 400 |

Określa przy ilu otwartych połączeniach system na włączać ochronę przed atakami DoS.

TCPMaxHalfOpen | 500 |

Jak wyżej.

KeepAliveTime | 120000 |

Maksymalny czas oczekiwania na potwierdzenie danych. W tym wypadku 2 minuty.

Jak dodać nowy klucz:

Kilkamy prawym przyciskiem myszy w pole z już istniejącymi kluczami, wybieramy Nowy i Wartość DWORD. Przy tworzeniu każdego nowego klucza zaznaczamy: Dziesiętny i wpisujemy odpowiednie dane [ które napisałem przy wyjaśnianiu działania kolejnych kluczy, patrz wyżej, są w () ]

Oczywiście nie uchroni nas to przed wszystkimi atakami, ale stanowi doskonały krok w kierunku zabezpieczania systemu.
Musimy pamiętać o dobrym firewallu, programie antywirusowym, codziennym aktualizowaniu system poprzez windows update, aktualizacji antywirusa, a także być uważnym w otwieraniu korespondencji a także przy instalacji programów.

Uff koniec Napiszcie co sądzicie o tym 'mini poradniku'
Subforum: Outlook Express Wysłano: Pt 28.04.2006 07:33
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 3479
Problem znikających wiadomości jest zazwyczaj spowodowany uszkodzonymi plikami .DBX, w których Outlook Express (OE) zapisuje dane. Są one standardowo przechowywane w folderze:
C:\Documents and Settings\michal.MBDEV\Local Settings\Application Data\Identities\{F7BF1F85-23DC-4D26-804C-AE20AD3FEE1A}\Microsoft\Outlook Express
(Folder {F7BF1F85-23DC-4D26-804C-AE20AD3FEE1A} będzie miał na Twoim komputerze inną nazwę)

W Win98 pliki .DBX są standardowo przechowywane w folderze "c:\windows\Application Data\Microsoft\OutlookExpress".

Uwaga
Dla bezpieczeństwa wykonaj najpierw kopię całego folderu zawierającego Twoje pliki DBX.

Spróbuj zastsosować poniższe rozwiązania:

1. Przede wszystkim sprawdź, czy używasz w folderach widoku "Pokaż wszystkie wiadomości" (w menu głównym: Widok | Bieżący widok | Pokaż wszystkie wiadomości )

2. Upewnij się że nie została zmieniona ścieżka do używanych przez Ciebie plików .DBX. W menu głównym wybierz: Narzędzia | Opcje | Konserwacja | Folder magazynu. Wyświetlona ścieżka powinna wskazywać na folder, w którym znajdują się Twoje pliki danych .DBX.

3. Sprawdź, czy nie masz zdublowanych plików .DBX, np. Inbox.dbx i Inbox(1).dbx. Jeśli tak, to skopiuj plik Inbox(1).dbx do innego folderu i spróbuj zaimportować go do OE, w menu głównym wybierz: Plik | Import | Wiadomości.

4. Przy zamkniętym programie OE przejdź do foldera z Twoimi plikami .DBX i zmień nazwę pliku Folders.dbx na Folders.old. Następnie uruchom OE. OE odtworzy plik Folders.dbx. Jeśli stary plik był uszkodzony to powinnaś zobaczyć utracone wiadomości w folderach.

Jeśli żadna z metod nie pomoże, spróbuj użyć jakiegoś programu do odzyskiwania wiadomości z pliku .DBX:
DBXtract
Outlook Express Extraction
Subforum: Outlook Express Wysłano: N 31.07.2005 20:49
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 3173
Mam Windows 98 i przez jakiś czas OUTLOOK nie funkcjonował, następnie został naprawiony i zmieniono ustawienia, których nie można było zmieniać
To zdanie brzmi nieco tajemniczo...

Problem znikających wiadomości jest zazwyczaj spowodowany uszkodzonymi plikami .DBX, w których Outlook Express (OE) zapisuje dane. W Win98 pliki .DBX są standardowo przechowywane w folderze "c:\windows\Application Data\Microsoft\OutlookExpress".

Spróbuj zastsosować poniższe rowzwiązania:

1. Przede wszystkim sprawdź, czy używasz w folderach widoku "Pokaż wszystkie wiadomości" (w menu głównym: Widok | Bieżący widok | Pokaż wszystkie wiadomości )

2. Upewnij się że nie została zmieniona ścieżka do używanych przez Ciebie plików .DBX. W menu głównym wybierz: Narzędzia | Opcje | Konserwacja | Folder magazynu. Wyświetlona ścieżka powinna wskazywać na folder, w którym znajdują się Twoje pliki danych .DBX.

3. Sprawdź, czy nie masz zdublowanych plików .DBX, np. Inbox.dbx i Inbox(1).dbx. Jeśli tak, to skopiuj plik Inbox(1).dbx do innego folderu i spróbuj zaimportować go do OE, w menu głównym wybierz: Plik | Import | Wiadomości.

4. Przy zamkniętym programie OE przejdź do foldera z Twoimi plikami .DBX i zmień nazwę pliku Folders.dbx na Folders.old. Następnie uruchom OE. OE odtworzy plik Folders.dbx. Jeśli stary plik był uszkodzony to powinnaś zobaczyć utracone wiadomości w folderach.

Jeśli żadna z metod nie pomoże, spróbuj użyć jakiegoś programu do odzyskiwania wiadomości z pliku .DBX, np. DBXtract http://chattanooga.net/~scochran/DBXtract.htm
Subforum: Internet Wysłano: Sob Kwi 21, 2007 16:20:09
Wyświetleń: 85
Spółka Cineman zaprezentowała wczoraj dwie ciekawe usługi: kino internetowe oraz wideo na żądanie (video on demand). Ruszą one jeszcze w tym roku. Kino internetowe to rozwiązanie skierowane do portali internetowych. W ofercie dostępne są takie tytuły filmowe jak "Moje wielkie greckie wesele", "Mechanik" i "Psy II". Repertuar kina będzie zmieniał się codziennie, cena dostępu do filmu to wydatek 5 zł (sposób płatności będzie negocjowany indywidualnie z każdym portalem).

Wideo na żądanie (VOD) to oferta adresowana do operatorów sieci abonenckich (np. kablowych). Oferta filmowa zawiera takie produkcje jak "Aleksander", "Mr. & Mrs. Smith", "Tajemnica Brokeback Mountain" i "Miasto gniewu". Ceny za wykupienie pojedynczej licencji wynoszą od 6 do 12 zł. Użytkownik, po wybraniu konkretnej pozycji filmowej oraz potwierdzeniu zakupu, otrzymuje dostęp do filmu na 24 godziny. Filmy są zabezpieczone systemem licencji cyfrowych Digital Rights Management (DRM) i przeznaczone do odtwarzania w programie Windows Media Player.

Abonent uzyskuje możliwość odbioru filmów w komputerze, telewizorze lub konsoli Xbox 360 oraz serwisów multimedialnych w telefonie komórkowym. Świadczone przez Cinemana usługi wykorzystują platformę technologiczną ATM.
Subforum: Outlook 2007 Wysłano: Śr 16.05.2007 16:03
Wiadomości: 3
Wyświetleń: 1601
1. Czy aby korzystać z hotmaila na outlooku trzeba opłacić jakąś opłatę?
Z tego co wiem, to do tej pory trzeba było mieć płatne konto. Ale ostatnio pojawiły się wiadomości o programie "Microsoft Office Outlook Connector", który będzie pozwalał na dostęp do każdego konta Hotmail. Dostępne będą nie tylko foldery pocztowe, ale także kontakty i kalendarz. Nie wiem tylko, czy ta usługa już ruszyła.
Microsoft Office Outlook Connector

2. Czy jak zmieniam system windows na nowy to muszę za każdym razem konfigurować wszystkie konta od nowa czy może jest jakaś możliwość skopiowania ustawień.
Nie ma prostej metody na eksport ustawień kont pocztowych. Można próbować z eksportem i importem odpowiednich wartości z rejestru, zobacz wątek:
Export profili w Outlook'u 2003

3. Zmieniłem system i po skonfigurowaniu poczty musiałem ściągnąć wszystkie e-maile które już pobrałem i miałem już w pliku .pst w historii. Czy nie da sie tego jakoś uniknąć?
Outlook przechowuje informacje o już pobranych wiadomościach w pliku PST. Teoretycznie, jeśli ten sam plik PST był ustawiony jako domyślny na nowym systemie, to jest szansa że wiadomości nie powinny być ponownie pobierane z serwera. Nie wiem, czy ustawiłeś stary plik PST jako domyślny przed odebraniem wiadomości.
Subforum: System operacyjny Windows Vista Wysłano: 06.05.2009 (Śr) 21:43
Wiadomości: 12
Wyświetleń: 116
akurat w przypadku tego programu jest inaczej, po prostu sam z ciekawości teraz przetestowałem i sprawa wygląda tak. Poczta Windows Live łączy się z kontem za pomocą IMAP, a nie pop3, i jeśli chcesz, by wiadomości znikały z folderu odebrane na stronie web, to wystarczy po przeczytaniu wiadomości w programie Poczta Windows Live usunąć przeczytaną wiadomość do kosza i wtedy znika również poczta w folderze odebrane na stronie WEB i automatycznie przenosi się do kosza i na stronie WEB oraz w programie Poczta Windows Live. Chyba dobrze ci to wyjaśniłem? Tyle tylko, że jest jeden problem, nie wiem czy ta metoda zadziała na konto wp, bo nie używam tego typu kont, gdzie za używanie, legalnie godzisz się na rozsyłanie spamu przez taki wp za ich (niby) zgodą na twoje konto, za to tylko, że masz u nich konto. Proponuje naprawdę je zamienić na hotmail lub gmail, tam nie ma tego typu durnych reklam..., ale to twój wybór.
O ale i na to również jest metoda, usuń teraz twoje konto z Poczta Windows Live i stwórz je na nowo, ale nie z automata, tylko zaznaczasz opcję którą ci zaznaczyłem na zdjęciu:

Pozdrawiam.
Subforum: Standardy sieciowe Wysłano: 03.07.2008, 14:07:58
Wiadomości: 1
Wyświetleń: 1134
Cytat:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

......
Przez 2 godziny się zastanawiałem czemu IE nie widzi mi DOCTYPE (źle interpretował CSS).

Jak wiadomo DOCTYPE musi być na samym początku strony.

Stronę jak widać piszę korzystając z kodowania UTF-8. Kiedy otwieram ją w notatniku windows lub Notepad++ wszystko gra. Problem odkryłem dopiero po otworzeniu jej w dość starym programie notepadSP. On nie radzi sobie z kodowaniem UTF i zamiast polskich liter widzi krzaczki. W nim też jako pierwszy znak był jakiś krzaczek. Wydaje mi się, że to jakiś znacznik, żeby programy wiedziały, ze plik jest kodowany w utf.

Po usunięciu tego znaczka IE (7) rozpoznaje poprawnie DOCTYPE i wszystko gra.

Nie muszę chyba pisać, że dobre przeglądarki (Opera, FF) radziły sobie dobrze od początku.

Czy ktoś kiedyś się z tym spotkał? Czy można to jakoś rozwiązać bez kasowania tego znaczka? No bo jest on tworzony automatycznie kiedy zamieniam kodowanie na utf.
Subforum: Multi Player Wysłano: 2007-06-12, 17:28
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 502
Paulina tobie tak tnie ponieważ masz za słabego kompa na ten program . Po drugie on jest shitowy i po co w nim nagrywac ? Zebys miala nieskazitelnie dobry obraz i malo zajmowal nalezy nagrywac w call of duty . Otwierasz konsole i piszesz :
/record nazwa_dema
/stoprecord
/demo nazwa_dema - otwieranie dema ( oglądanie)
Później podczas oglądania Gra ci to rozbija na klatki . Wtedy to zajmuje strasznie duuuuuuużo
mb . Nastepnie w specjalnym programie do edytowania wideo zaznaczasz pierwsza scene w demie . Program Ci automatycznie dodaje reszte . Później sklejasz demo i edytujesz w Windows Movie Marker - wbudowany program w windows Xp . Tam dodajesz napisy , podkładasz dźwięk itd . Następnie zapisujesz i program z strasznei dużego pliku robi Ci mały - kosztem jakości . Możesz to także zmienić .
Jak Ci pomogłem daj "Pomógł" Pozdrawiam

Stefek a co do filmiku o Batalionie to ja już go robie od dawna i w czasie powiem Snake'owi żeby umieścił na www
Strona 1 z 3 1 2 3

>