Szukaj:Słowo(a): program Vulcan
Subforum: ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej Wysłano: Wto Paź 02, 2007 23:17 pm
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 1696
Dasz sobie radę na pewno; to jest właśnie taki kurs dla osób ogólnie początkujących. Program jest dostępny, np. na stronie kuratorium, ale i tak się tego wszystkiego nie realizuje, tak przynajmniej było u mnie (organizator Vulcan). W programie kursu nie ma tego, co najpotrzebniejsze, czyli obsługi systemu pracowni (bardzo specyficznego systemu). Ponoć od tego ma być administrator – informatyk, ale w praktyce szkolnej jesteśmy zdane na siebie.

http://www.menis.gov.pl/edu_infor/projekty_efs/biblioteki.php
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Pon Lis 26, 2007 15:01 pm
Wiadomości: 7
Wyświetleń: 1210
Cytat:
Vulcan musi dostosować wszystkie swoje "produkty" (w tym Mol-a) do pracy z vistą, więc to pewnie jeszcze potrwa, dlatego na razie konieczny jest bezpośredni kontakt z MOL-em.A ja uważam, że takie podejście nie jest dobre. W końcu to Vulcan bierze od nas za swoje programy szkolne zapewne więcej pieniędzy niż microft za oprogramowanie dla banku federalnego w USA i ich psim obowiązkiem jest bieżąca pomoc we wszystkich sprawach. Co mnie obchodzi, że oni muszą dostosować wszystkie swoje programy? Dlaczego mam sama szukać kontaktu z producentem? Program Vista nie spadł nagle z księżyca. Mioże Vuclan pownien zatrudnić jakiegoś informatyka. A nawet jeżeli są jakieś problemy powazniejsze, to firma, ktore bierze tyle pieniędzy, powinna sama przeprosić i zaproponować jakieś zadośćuczynienie za to, ze nie potrafiła stanąc na wysokości zadania. A tu - jak czytam - wypierają się, że wysłali maila. Nie wolno sie godzić na takie traktowanie.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Sro Kwi 09, 2008 18:29 pm
Wiadomości: 27
Wyświetleń: 2744
aredhela
"Kto pyta nie błądzi" - pracuję (jeszcze) w zawodzie 40 lat a ciągle się czegoś uczę i wiele jeszcze nie wiem.
MOL Optivum jest częścią systemu Vulcan który oferuje pakiet programów do nowoczesnego zarządzania szkołami.Moja szkoła zafundowała sobie pełny pakiet i korzysta z tzw.Złotego Abonamentu. M.in. vulcan oferuje i uaktualnia wszystkie przepisy oświatowe.Tak więc wszystkie programy są oparte na aktualnych przepisach. Pracę biblioteki reguluje stosunkowo niewiele aktów prawnych.Większą rolę odgrywa tradycja i teoretycy zajmujący się bibliotekami szkolnymi, którzy "dopasowują" przepisy ogólnobiblioteczne do specyfiki bibliotek szkolnych.
Ustawa o bibliotekach w art 22 p.1 precyzuje funkcje bibliotek szkolnych.Obowiązku edukacji kulturalnej i informacyjnej dzieci i młodzieży nie można realizować bez korzystania ze współczesnych technologii informacyjnych.
Ta Ustawa w rozporządzeniu MKIDN w sprawie zasad ewidencji materiałów bibl. DZ.U nr93 poz 1077 z 1999 jakkolwiek formalnie dot bibliotek należących do ogólnokrajowej sieci bibliotecznej, to tradycyjnie jest obowiązująca w szkołach. Jeszcze jednym sposobem na prawne uregulowanie-usankcjonowanie tej sytuacji jest zawarcie tego rozporządzenia w statucie biblioteki lub szkoły.
Jeśli Twoja Szkoła kupiła program biblioteczny, moim zdaniem tym samym wyraziła zgodę na stosowanie systemu ze wszystkimi konsekwencjami.
Na stronie www Vulcanu w opcji Prawo Optivum można dowiedzieć się więcej na ten temat. Życzę przyjemnej lektury i rozwiania wszelkich wątpliwości.Wiele z nas stawia księgowość lub dyrekcję przed faktem dokonanym,wprowadzając nowe ustalenia, dogadując się, argumentując, docierając się.
P.S. Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że są biblioteki i księgowe, które wogóle nie uzgadniają wartości księgozbiorów???
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Nie Sie 20, 2006 19:02 pm
Wiadomości: 41
Wyświetleń: 15524
Cytat:
Panie Juliuszu,proponuje aby pan się osobiście zapoznał z ofertą tego programu i z wersją demo i wtedy proszę wyciągnąć obiektywne wnioski na temat tego programu.Fakt,że program ma niską cenę a posiada te wszystkie moduły co inne programy za kilka tysięcy złotych-to raczej daje nam do myślenia inną kwestie... Dlaczego inne firmy biorą grubą kase za swoje programy jak można go kupić za o wiele nizsze pieniądze???? Proszę o odpowiedź i komentarz w tym temacie.Ja nie wypowiedzialem się na temat programu, lecz na temat wątpliwego moralnie sposobu jego promocji. Nic nie stało przecież na przeszkodzie, by przedstawiciel producenta napisał otwarcie o walaroch programu i wyjasnił wątpliwości pod jego adresem. Po co ukrywać sie pod różnymi nickami i udawać niezależność. Bardzo bym sie cieszył, gdyby powstał dobry i jednocześnie niedrogi system dla bibliotek. Nie rozumiem polityki cenowej firm typu Vulcan. Wątpie jednak, czy da się budować coś dobrego wykorzystując niedobre metody.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Nie Lis 30, 2008 14:24 pm
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 500
Cytat:


Małe sprostowanie MOL nie jest programem Vulkana. Program MOL tworzy firma MOL. społka z .o.o a Vilkan to już co innego.No tak, ale MOL jest oferowany w pakiecie Vulcana, zintegrowany z ich innymi programami, więc jest traktowany jako oferta Vulcana. Dla odbiorcy nie ma żadnego znaczenia, kto faktycznie stoi za MOL-em.

Skoro mowa o MOL-u, to uważam, że Vulcan przesadza z cenami za ten program. Koszt abonamentu zdecydowanie wykracza poza możliwości fiansowe szkół, a przede wszystkim jest niewspółmierny do wprowadzanych zmian. MOL to znakomity program, ale nie ma ŻADNEGO uzasadnienia (poza pazernością) dla jego niebotycznej ceny. Vulcan bezwstydnie żeruje na monopolistycznej pozycji, na tym, że ludzie się przyzwyczaili, że nie jest tak łatwo podjąć decyzje o zmianie pprogramu. Niewątpliwie ta niebywała pazerność odbije się firmie Vulcan czkawką, bo coraz częściej pojawiają się głosy o rezygnacji z MOL-a ze względu na koszty. Pozostaje mieć nadzieję, że Vulcan się opamięta w porę. Na razie konkurencja nie ma dobrego pomysłu na wyparcie MOL-a, ale przecież dzień, w ktorym pojawi się oferta porównywalnego jakościowo, ale dużo tańszego programu wraz z bezpłatnym przerzuceniem do niego całej bibliotecznej bazy danych, można sobie bez trudu wyobrazić. A wówczas sprawa potoczy się błyskawicznie.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Sob Lis 29, 2008 20:46 pm
Wiadomości: 8
Wyświetleń: 500
Cytat:
Witam,

czy w Waszych szkołach korzysta się z innych programów firmy Vulcan poza MOL-em?
Zależy mi na zdobyciu opinii o programach do drukowania świadectw i tworzenia podziału godzin.
Proszę o rady na forum lub na maila: nett83e@interia.pl.

Dziękuję z góry i pozdrawiam - BibelkaMałe sprostowanie MOL nie jest programem Vulkana. Program MOL tworzy firma MOL. społka z .o.o a Vilkan to już co innego.

Co do swiadectw to wiem ze warto zwrócić uwagę na to zeby pracować bezposrednio na swiadectwie a niestety nie wszytkie prtogramy tak potrafią. Jak mowilem ja w szkole mam Progmanowskie i Vulkanowskie. W progmanie dobreze mi sie drukowało więc powiem tak. Chcesz to sama sprawdź, kolezanki zadowolone byly z modułu oceny poisowej mi reszta była obojętna, nawet moduł arkusza ocen. Wiem tez ze ich program moze pobierac dane z sekretariatu i co fajniejsze bez róznicy czy to progmanowski czy vulkanowski. Sprawdz sama proszę o to link do strony z instalką i opisem:

Opis:
http://www.progman.com.pl/oferta_programy_s_opis.php?id_programu=96

Instalka:
http://www.progman.com.pl/oferta_programy_s_opis.php?id_programu=96&apd=tak
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Sro Kwi 25, 2007 22:17 pm
Wiadomości: 23
Wyświetleń: 5545
Cytat:

HIHI dziwi mnie fakt wejścia do "jaskini lwa" konkurencji Vulkana a mianowicie ProgMana.A co to jest "Jaskinia lwa"? Przecież Vulcan był sponsorem a nie organizatorem.
Oprocz ProgMana była jeszcze firma Dantek - oferujaca także program biblioteczny.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Pią Mar 07, 2008 14:48 pm
Wiadomości: 60
Wyświetleń: 11815
Cytat:
Witam wszytkich.

Chciałbym odnieść się do faktu zamknięcia przez admina MARIA innego wątku związanego z programem bibliotecznym firmy ProgMan. Po pierwsze wersje 5.3 i 5.5 to zupełnie inne programy, dlaczego więc nie poświęcać im dodatkowo uwagi. User Maria zawzięcie walczy przeciwko ProgManowi trzymając stronę MOLA niewidząc przy tym ile niepotrzebnych wątków i to dublowanych jest na temat własnie jej programu często w podobnej konwencji.
Wypowiedzi pozytywne już określane są jako reklama. Każdy ma prawo wypowiedzieć się. Niezawsze są to działania ze strony firmy, wielokrotnie blokowane były wypowiedzi nauczycieli. Przebić się przez klan bibliotekarzy molowych to wielka sztuka. Ich klapki na oczy faworyzujące własny program wprowadzają tak zaognioną atmosferę. Znam wiele osób pracujących na programie Biblioteka ProgMana, które są zadowolone ze zmiany (wcześniej pracowały na Molu).
Tak czy inaczej wątek poświęcony bibliotece Progmana bedzie kontynuowany i rozwijany. Proszę zwrócić uwagę, iż wątek ten ma najwięcej odwiedzin. Każde zablokowanie czy zamknięcie odebrać będzie można jako zwykłą próbę uciszenia i blokowania niczym działanie dyktatorskiego admina.


Po pierwsze MOL to NIE MÓJ program. Nigdy nie wypowiadałam się o programie firmy ProgMan krytycznie - ponieważ go nie znam. Mogę tylko mówić o zaletach i wadach MOL-a - pracuję dość długo w tym programie. Mam też orientację ile bibliotek pracuje w jakim programie. Po drugie z nikim NIE WALCZĘ, gdybym chciała to zrobić pewnie usilnie namawiałbym dyrektora do zakupu pakietu Vulcan, tymczasem w szkole korzysta się z programów ProgMana, wszak każdy ma prawo wybrać program. ( Swoja drogą, gdybym wiedziała, że otrzymam taki post to kto wie). Może szefostwo firmy winno się dowiedzieć , dlaczego tak trudno przebić się przez klan molowców Progmanowi.
Jestem za merytoryczną dyskusją, wymiana zdań i ocen na temat różnych programów bibliotecznych, wraz kontynuacją i rozwijaniem tematu dot. PROGMANA. Jestem zdecydowanie przeciw obraźliwym postom inwektywom ze strony anonimowego rozmówcy.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Wto Cze 17, 2008 17:29 pm
Wiadomości: 9
Wyświetleń: 965
Możesz zrezygnować z abonamentu - ale możesz dalej korzystać z zakupionego programu Mol. Skontaktuj sie z firmą Vulcan i wyjaśnij na czym polega problem lub wczytaj sie w licencje na program.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Sro Mar 04, 2009 18:52 pm
Wiadomości: 2
Wyświetleń: 437
Mój MOL był kupowany jeszcze na starych zasadach, więc trudno mi radzić. Wiem, że teraz dyrektorzy kupują całe pakiety czyli inne programy przydatne w szkole ( Kadry, księgowość, świadectwa, plan zajęć itp. w tym program biblioteczny) i w takim przypadku korzystnej jest kupowac abonament dla całego pakietu. Wiem, że zarówno Vulcan jak i Progman mają takie pakiety, warto zatem porozmawiac z dyrekcją i wspólnie coś wybrać.
Subforum: Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne Wysłano: Wto Sty 22, 2008 21:16 pm
Wiadomości: 6
Wyświetleń: 783
Witam! Jestem stażystką i na dodatek tworzę bibliotekę szkolną - wcześniej w szkole była filia biblioteki miejskiej. Na dzień dobry dostałam program Vulcan i tworzę katalog elektroniczny. Jednak mam problem, bowiem nie wiem, czy prowadząc taki katalog muszę zakupić do biblioteki szafkę i prowadzić dodatkowo katalog kartkowy. Zakup takiej szafeczki to koszt rzędu 800zł. Nie chcę tych pieniedzy wydawać na darmo. Będę bardzo wdzięczna za pomocną odpowiedź.
Strona 1 z 1 1

>